Czwartek, 29. stycznia 2015

Ostatnia aktualizacja11:11:12

Gorący temat

Rynek pracy

Celsa chce zbudować kuźnię kadr

Email Drukuj

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda oraz dyrektor  generalny Celsy Huta Ostrowiec Joseph Vilaseca spotkali się, by m.in. porozmawiać na temat szkolnictwa zawodowego.

W grudniu znów wzrosło bezrobocie

Email Drukuj

Zgodnie z oczekiwaniami, w grudniu 2014 r. rejestrowało się znacznie więcej osób niż w poprzednich miesiącach i bezrobocie poszło w górę.

Czy warto pracować jako górnik?

Email Drukuj

Górnicy od wielu lat są bardzo szanowaną częścią społeczeństwa. Wykonują ciężką pracę, która poprawia komfort życia wielu z nas. Młodych ludzi to tego zawodu przyciąga obietnica pewnej pracy i wysokich zarobków. Należy się jednak zastanowić czy nie zapłacą za to zbyt wysokiej ceny?

Sposoby na motywowanie pracowników – przewodnik dla kierowników sklepów

Email Drukuj

Objęcie kierownictwa nad danym sklepem to nie lada gratka. Nagle na nasze barki spada mnóstwo obowiązków, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na nasze stosunki z pozostałymi pracownikami.

Kilka sposobów na pracę na studiach

Email Drukuj

Praca na studiach jest trudną sprawą dla wielu osób. Chociaż z jednej strony wydaje się, że studenci posiadają naprawdę bardzo dużo wszelkiego rodzaju przywilejów.

Błędy w CV, które skreślą Twoją szansę na karierę w danej firmie

Email Drukuj

Już od jakiegoś czasu szukasz nowego miejsca zatrudnienia. Niestety pomimo mnóstwa wysłanych dokumentów wciąż nie ma odzewu.

Są pieniądze na szkolenia

Email Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął nabór wniosków od pracodawców na kształcenie i przekwalifikowanie swoich pracowników.

Nadal brakuje dobrych operatorów

Email Drukuj

Na stronach ogłoszeniowych poświęconych pracy, często przeczytać można oferty skierowane do operatorów koparek, koparko -ładowarek i innych maszyn drogowych czy budowlanych.

Pół miliona dla młodych

Email Drukuj

Z bonów stażowych, szkoleniowych na zasiedlenie i telepracę mogą skorzystać ostrowczanie, którzy nie mają więcej niż 30 lat.

Coraz więcej ostrowczan pracuje

Email Drukuj

Jeśli spojrzeć na wykres, to słupki obrazujące poziom bezrobocia w powiecie ostrowieckim „maleją” z miesiąca na miesiąc.

Największe targi pracy i praktyk!

Email Drukuj

Przygotuj się na największe targi pracy i praktyk dla studentów i absolwentów w Polsce. Już 11 marca odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie pierwsza edycja Absolvent Talent Days.

Polowanie na staże jedyną szansą na pracę

Email Drukuj

W lutym tysiące ostrowczan „żyło” ofertami stażowymi. Gdy przydzielano tzw. wolne oferty - przysłane przez pracodawców wnioski bez nazwisk, w urzędzie pojawiły się tasiemcowe kolejki.

350 osób rozpocznie staże

Email Drukuj

Na pierwszy, tegoroczny rozdział środków na aktywizację zawodową, wpłynęło do ostrowieckiego urzędu pracy ponad 650 wniosków stażowych.

Obawy o „segmentację” bezrobotnych

Email Drukuj

W przyszłym roku urzędy pracy będą musiały zakwalifikować osobę rejestrującą się do jednej z trzech grup. Każda grupa będzie korzystała z innych form pomocy.

Więcej pieniędzy na staże i dotacje

Email Drukuj

O blisko dwa miliony zwiększy się przyszłoroczny budżet Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu. Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli w 2014 roku ubiegać się o staże i dotacje.

60 tys. zł na rozruch własnej firmy

Email Drukuj

Osoby z pomysłem na własny biznes mogą otrzymać preferencyjną pożyczkę w wysokości 60 tys. zł na urzeczywistnienie swoich planów.

Wsparcie dla bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo

Email Drukuj

Kryzys gospodarczy, który od kilku lat przetacza się przez Europę, nie ominął również Polski, choć w opinii ekonomistów, mamy raczej do czynienia ze spowolnieniem gospodarczym.

Są zamówienia, nie ma pracownic

Email Drukuj

Do naszej redakcji przyszedł właściciel firmy szyjącej i sprzedającej obuwie. -Chcę dać ogłoszenie, że poszukuję do pracy szwaczek... –zaczął rozmowę.

PKS stawia na kobiety

Email Drukuj

Już dwie panie prowadzą autobusy ostrowieckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Czy w ich ślady pójdą następne?

Proponują legalną pracę w Niemczech

Email Drukuj

Firma Promedica24 rekrutowała w ubiegłym tygodniu mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego do pracy na terenie Niemiec. Chodzi o opiekunki osób starszych.

Strona 1 z 6