Poniedziałek, 22. grudnia 2014

Ostatnia aktualizacja05:30:38

Gorący temat

Rynek pracy

Sposoby na motywowanie pracowników – przewodnik dla kierowników sklepów

Email Drukuj

Objęcie kierownictwa nad danym sklepem to nie lada gratka. Nagle na nasze barki spada mnóstwo obowiązków, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na nasze stosunki z pozostałymi pracownikami.

Kilka sposobów na pracę na studiach

Email Drukuj

Praca na studiach jest trudną sprawą dla wielu osób. Chociaż z jednej strony wydaje się, że studenci posiadają naprawdę bardzo dużo wszelkiego rodzaju przywilejów.

Błędy w CV, które skreślą Twoją szansę na karierę w danej firmie

Email Drukuj

Już od jakiegoś czasu szukasz nowego miejsca zatrudnienia. Niestety pomimo mnóstwa wysłanych dokumentów wciąż nie ma odzewu.

Są pieniądze na szkolenia

Email Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął nabór wniosków od pracodawców na kształcenie i przekwalifikowanie swoich pracowników.

Nadal brakuje dobrych operatorów

Email Drukuj

Na stronach ogłoszeniowych poświęconych pracy, często przeczytać można oferty skierowane do operatorów koparek, koparko -ładowarek i innych maszyn drogowych czy budowlanych.

Pół miliona dla młodych

Email Drukuj

Z bonów stażowych, szkoleniowych na zasiedlenie i telepracę mogą skorzystać ostrowczanie, którzy nie mają więcej niż 30 lat.

Coraz więcej ostrowczan pracuje

Email Drukuj

Jeśli spojrzeć na wykres, to słupki obrazujące poziom bezrobocia w powiecie ostrowieckim „maleją” z miesiąca na miesiąc.

Największe targi pracy i praktyk!

Email Drukuj

Przygotuj się na największe targi pracy i praktyk dla studentów i absolwentów w Polsce. Już 11 marca odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie pierwsza edycja Absolvent Talent Days.

Polowanie na staże jedyną szansą na pracę

Email Drukuj

W lutym tysiące ostrowczan „żyło” ofertami stażowymi. Gdy przydzielano tzw. wolne oferty - przysłane przez pracodawców wnioski bez nazwisk, w urzędzie pojawiły się tasiemcowe kolejki.

350 osób rozpocznie staże

Email Drukuj

Na pierwszy, tegoroczny rozdział środków na aktywizację zawodową, wpłynęło do ostrowieckiego urzędu pracy ponad 650 wniosków stażowych.

Obawy o „segmentację” bezrobotnych

Email Drukuj

W przyszłym roku urzędy pracy będą musiały zakwalifikować osobę rejestrującą się do jednej z trzech grup. Każda grupa będzie korzystała z innych form pomocy.

Więcej pieniędzy na staże i dotacje

Email Drukuj

O blisko dwa miliony zwiększy się przyszłoroczny budżet Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu. Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli w 2014 roku ubiegać się o staże i dotacje.

60 tys. zł na rozruch własnej firmy

Email Drukuj

Osoby z pomysłem na własny biznes mogą otrzymać preferencyjną pożyczkę w wysokości 60 tys. zł na urzeczywistnienie swoich planów.

Wsparcie dla bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo

Email Drukuj

Kryzys gospodarczy, który od kilku lat przetacza się przez Europę, nie ominął również Polski, choć w opinii ekonomistów, mamy raczej do czynienia ze spowolnieniem gospodarczym.

Są zamówienia, nie ma pracownic

Email Drukuj

Do naszej redakcji przyszedł właściciel firmy szyjącej i sprzedającej obuwie. -Chcę dać ogłoszenie, że poszukuję do pracy szwaczek... –zaczął rozmowę.

PKS stawia na kobiety

Email Drukuj

Już dwie panie prowadzą autobusy ostrowieckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Czy w ich ślady pójdą następne?

Proponują legalną pracę w Niemczech

Email Drukuj

Firma Promedica24 rekrutowała w ubiegłym tygodniu mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego do pracy na terenie Niemiec. Chodzi o opiekunki osób starszych.

Szansa na nowe miejsca pracy

Email Drukuj

Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących miesiącach w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawi się nowy inwestor, który zaoferuje miejsca pracy w zakładzie produkcyjnym.

Duże zainteresowanie stażami

Email Drukuj

Do 8 sierpnia będzie można składać w PUP w Ostrowcu Św. wnioski na odbycie stażu u pracodawcy, dofinansowanie działalności gospodarczej i doposażenie stanowiska pracy.

Nasze pielęgniarki pracują w Warszawie i Krakowie

Email Drukuj

Izby pielęgniarskie alarmują, że za kilka lat może zabraknąć sióstr w szpitalach i innego typu placówkach medycznych. Rozpoczęła się bowiem wymiana pokoleniowa.

Strona 1 z 6