Wtorek, 9. lutego 2016

Ostatnia aktualizacja08:05:23

Rynek pracy

Praca dla młodych

Email Drukuj

W powiecie ostrowieckim bez pracy pozostaje blisko tysiąc osób w wieku 18 -24 lata, a w grupie wiekowej 25 -34 lata już ponad 1.800.

Consenso - firma, która stawia na ludzi, rozwój, pracę...

Email Drukuj

Kompleksowe podejście do zatrudnienia z wykorzystaniem możliwości i instrumentów rynku pracy oraz ścisła współpraca z pracodawcami...

Pewna praca w Holandii

Email Drukuj

Z ciekawą i pożyteczną inicjatywą wyszło do mieszkańców Ostrowca Św. i powiatu Młodzieżowe Centrum Kariery w Ostrowcu Św. przy Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP.

Stażysta potrzebny od zaraz! Duże zmiany na uczelniach

Email Drukuj

Maturzyści, którzy zdecydują się studiować na uczelniach zawodowych, powinni przygotować się na duże zmiany.

Są oferty - nie ma specjalistów

Email Drukuj

Część wniosków stażowych, które trafiły do urzędu pracy, nie będzie zrealizowana. W rejestrach bezrobotnych nie ma pracowników z kwalifikacjami poszukiwanymi przez przedsiębiorców.

Dobrze wybrać

Email Drukuj

Gimnazjaliści są już po egzaminach. Teraz czeka ich ważna życiowa decyzja – wybór kolejnej szkoły i kierunku kształcenia.

30-latkowie dyskryminowani! Wolne miejsca stażowe

Email Drukuj

Jeszcze kilka dni temu na kandydatów do pracy czekało na terenie powiatu ostrowieckiego ponad 50 ofert stażowych. Większość miejsc przygotowano w produkcji. Pracodawcy oczekują na fachowców.

Praca w Niemczech, Holandii i w Starachowicach

Email Drukuj

Około stu wystawców pojawiło się na kieleckich tragach pracy z 4 tysiącami ofert. Za pracą przyszli przede wszystkim ludzie młodzi.

Miliony czekają na młodych

Email Drukuj

W tym roku na młodych mieszkańców powiatu ostrowieckiego "czeka" w Powiatowym Urzędzie Pracy kwota 5 mln zł.

Ostrowieckie centrum szkoli operatorów

Email Drukuj

Centrum Kształcenia Praktycznego, nowa placówka powstała na bazie Zespołu Szkół Nr 4 przy ul. Mickiewicza, ma przygotowywać operatorów nowoczesnych obrabiarek skrawających (CNC).

Evoltaic zatrudni 50 osób. Pracownicy WKS w PUP...

Email Drukuj

Od kilkunastu dni wśród ofert pracy Powiatowego Uurzędu Pracy w Ostrowcu Św. widnieje propozycja firmy Evoltaic.

Szansa dla kierowców

Email Drukuj

Ostrowieckie Centrum Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Kierowców „Kaskader” wspólnie z Akademickim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych realizuje ciekawy projekt unijny.

Celsa chce zbudować kuźnię kadr

Email Drukuj

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda oraz dyrektor  generalny Celsy Huta Ostrowiec Joseph Vilaseca spotkali się, by m.in. porozmawiać na temat szkolnictwa zawodowego.

W grudniu znów wzrosło bezrobocie

Email Drukuj

Zgodnie z oczekiwaniami, w grudniu 2014 r. rejestrowało się znacznie więcej osób niż w poprzednich miesiącach i bezrobocie poszło w górę.

Czy warto pracować jako górnik?

Email Drukuj

Górnicy od wielu lat są bardzo szanowaną częścią społeczeństwa. Wykonują ciężką pracę, która poprawia komfort życia wielu z nas. Młodych ludzi to tego zawodu przyciąga obietnica pewnej pracy i wysokich zarobków. Należy się jednak zastanowić czy nie zapłacą za to zbyt wysokiej ceny?

Sposoby na motywowanie pracowników – przewodnik dla kierowników sklepów

Email Drukuj

Objęcie kierownictwa nad danym sklepem to nie lada gratka. Nagle na nasze barki spada mnóstwo obowiązków, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na nasze stosunki z pozostałymi pracownikami.

Kilka sposobów na pracę na studiach

Email Drukuj

Praca na studiach jest trudną sprawą dla wielu osób. Chociaż z jednej strony wydaje się, że studenci posiadają naprawdę bardzo dużo wszelkiego rodzaju przywilejów.

Błędy w CV, które skreślą Twoją szansę na karierę w danej firmie

Email Drukuj

Już od jakiegoś czasu szukasz nowego miejsca zatrudnienia. Niestety pomimo mnóstwa wysłanych dokumentów wciąż nie ma odzewu.

Są pieniądze na szkolenia

Email Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął nabór wniosków od pracodawców na kształcenie i przekwalifikowanie swoich pracowników.

Nadal brakuje dobrych operatorów

Email Drukuj

Na stronach ogłoszeniowych poświęconych pracy, często przeczytać można oferty skierowane do operatorów koparek, koparko -ładowarek i innych maszyn drogowych czy budowlanych.

Strona 1 z 7