Piątek, 29. kwietnia 2016

Ostatnia aktualizacja07:51:16

Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

Rusza budowa sali koncertowej

Email Drukuj

W tym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zabezpieczyło na budowę sali koncertowej ponad 2 mln zł. Koszt całości prac to około 15 mln, które będą dotowane ze środków UE.

Weekend majowy w Krzemionkach

Email Drukuj

Pokazami i warsztatami archeologicznymi, a także wystawą prac słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku kusi w majowy weekend Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki.

II Marsz dla Życia i Rodziny

Email Drukuj

Już po raz drugi ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, który w zamyśle organizatorów ma być festiwalem radości i szczęścia, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo.

Aktywna Majówka z MOSiRem

Email Drukuj

Wszystkie osoby, które chciałyby aktywnie spędzić majówkę, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowiec Św. zaprasza do udziału w zajęciach z nordic walkingu.

Wielkie zaniepokojenie, wielkie obawy...

Email Drukuj

Ostrowiec Świętokrzyski obiegła wiadomość o sprzedaży przez Syndyka Huty Ostrowiec długu Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”.

Program „Nasz nowy dom” już w czwartek (zdjęcia)

Email Drukuj

Już w najbliższy czwartek powinniśmy zasiąść przed telewizorami, aby zobaczyć kolejny odcinek programu Telewizji POLSAT „Nasz Nowy Dom”, który powstał w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Rowerowy Ostrowiec

Email Drukuj

Rozpoczęta przez radnego Kamila Stelmasika akcja rowerowa, a właściwie społeczny audyt ścieżek rowerowych pod nazwą „Rower? Tak!” zdaje się rozwijać, a nawet zmienia formułę.

Złomiarze demontują Ostrowiec

Email Drukuj

Dla nich nie ma świętości, bo „życiodajne przedmioty”, które starają się, jak najszybciej spieniężyć, pozyskują dosłownie wszędzie.

Dobre wieści dla Ostrowca!

Email Drukuj

Dyrekcja Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach przystępuje do przebudowy odcinka ul. Traugutta w Ostrowcu Św. od Ronda Solidarności do Ronda Republiki Ostrowieckiej.

Koniec z Wasilewską! Jest ustawa dekomunizacyjna!

Email Drukuj

Informowaliśmy już, że wielu ostrowczan domaga się zmiany nazwy ulicy Wandy Wasilewskiej, słynącej z utrwalania władzy komunistycznej w naszym kraju.

Carint z pierwszą w regionie salą hybrydową!

Email Drukuj

Spółka G.V.M Carint - właściciel Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii przy szpitalu w Ostrowcu zapowiada otwarcie nowego oddziału kardiologicznego.

ARCHITEKTONICZNY SPACER PO MIEŚCIE

Email Drukuj

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Śiętokrzyskim wprowadza nową ofertę edukacyjną - „SPACEROWNIK PO MIEŚCIE”.

W Ostrowcu Św. jedno z największych natężeń ruchu

Email Drukuj

Przejście drogi nr 9 przez Ostrowiec to trzecie miejsce w regionie o największym średnim natężeniu ruchu, przekraczającym liczbę 20 tys. pojazdów na dobę.

Zginął ostrowiecki motocyklista

Email Drukuj

W dniu 17 kwietnia 2016 r., tuż po godz. 12, w Starachowicach na ul. Ostrowieckiej w wypadku zginął 51-letni ostrowiecki motocyklista.

Dzień Otwarty w urzędach skarbowych

Email Drukuj

Ministerstwo Finansów zaprasza w sobotę 16 kwietnia na Dzień Otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce.

Jeden bilet na dwa mecze!

Email Drukuj

W sobotę czeka nas spora dawka sportowych emocji. Co ciekawe, kupując bilet na mecz piłkarzy, kibice będą mogli za jego okazaniem obejrzeć także mecz szczypiornistów KSZO.

Zabiegają o nich renomowane uczelnie

Email Drukuj

Marcin Gajewski i Michał Ślusarz, uczniowie LO Nr II im. J.Chreptowicza i podopieczni Doroty Drzazgi, mają już za sobą etap centralny IX Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Czy Ostrowiec znów sięgnie po podwórko?

Email Drukuj

Przed rokiem emocjonowaliśmy się akcją „Podwórko NIVEA”, aby później cieszyć się z tego, że na osiedlu Stawki powstało jedno z nich.

Trzy przyszpitalne przychodnie ruszą latem

Email Drukuj

Utworzenie trzech przyszpitalnych poradni: neurologicznej, chirurgicznej i ortopedycznej, wzbudziła duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców Ostrowca, jak też okolicznych miejscowości.

Na turystycznym szlaku

Email Drukuj

Przedstawiamy bogatą ofertę Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Ostrowcu Świetokrzyskim.

"Czerwonymi" jeździmy już 60 lat! (zdjęcia)

Email Drukuj

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim w tym miesiącu obchodzi 60-lecie funkcjonowania.

Strona 1 z 182