Czwartek, 17. kwietnia 2014

Ostatnia aktualizacja15:48:03

Gorący temat
Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

Droga Krzyżowa ulicami miasta (zdjęcia)

Email Drukuj

W miniony poniedziałek ulicami miasta wierni przeszli Drogę Krzyżową. Przewodniczył im Pasterz Diecezji Sandomierskiej ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz.

Na budowie ostrowieckiej kardiologii (zdjęcia)

Email Drukuj

Prezydent włoskiej spółki GVM Carint, Ettore Sansavini zapoznał się z przebiegiem budowanego przy szpitalu - za 10 mln zł - nowoczesnego obiektu ostrowieckiej kardiologii.

Iłżecka wchodzi do Europy

Email Drukuj

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim weszli już na plac budowy, jakim jest ul. Iłżecka na odcinku od ul. Polnej do ul. Waryńskiego.

Starosta błaga pediatrów, dyrektor ratuje kontrakt z NFZ

Email Drukuj

Wszystko wskazuje na to, że problemy kadrowe pediatrii ostrowieckiego szpitala przesądzą o dalszym funkcjonowaniu oddziału.

PEDIATRIA ZAMKNIĘTA!

Email Drukuj

Od 14 kwietnia została zawieszona praca oddziału pediatrycznego ostrowieckiego szpitala. Dyrekcja podaje, że konieczne jest przyspieszenie prac remontowych na oddziale.

Jak ożywić Rynek? Wpuścić żywe rekiny!

Email Drukuj

W dniach od 14 do 17 kwietnia w godz. 10 - 18 na ostrowieckim Rynek będziemy mogli zobaczyć największe mobilne akwarium w Europie - Żywe Rekiny SOS Sea.

Nie wszyscy przyjęci do wybranego przedszkola

Email Drukuj

Ostrowieckie przedszkola wywiesiły listy przyjęć dzieci. Niestety, nie wszystkie dzieci będą mogły uczęszczać do placówek wybranych przez rodziców.

Latał nim Hermaszewski!

Email Drukuj

Grupa inicjatywna zajmująca się ratowaniem MIG-a 17 jako pomnika lotnictwa u zbiegu alei Jana Pawła i ulicy Iłżeckiej spotkała się z Markiem Zarębą, prezesem OSM.

Łącznik węzła Brezelia z drogą krajową priorytetem

Email Drukuj

Wynegocjowano porozumienia w sprawie budowy drogi łączącej węzeł Brezelia z drogą krajową nr 9. Teraz tylko pozostało czekać na pozyskanie środków unijnych i realizację inwestycji.

W Ostrowcu „prawko” już za tydzień

Email Drukuj

Od 15 kwietnia będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na terenie naszego miasta będą przeprowadzane egzaminy w zakresie kategorii: A, A1, AM, B, B1,oraz B+E

Woda droższa o 2 grosze

Email Drukuj

Z dniem 1 maja 2014 r. zaczną obowiązywać nowe taryfy opłat za wodę i ścieki. Rada Miasta 14 głosami za przy 7 wstrzymujących się, podniosła cenę wody o 2 grosze.

Pediatria bez ordynatora

Email Drukuj

O problemach kadrowych na Oddziale Pediatrii ostrowieckiego szpitala wiadomo od dawna. Sytuacja uległa pogorszeniu, kiedy w lutym odeszła na emeryturę dotychczasowa ordynator oddziału.

Msza w intencji Ofiar Katynia

Email Drukuj

Marek Wójcicki - przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Katyńskiego w Ostrowcu Św. zaprasza na mszę w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Zapomniany zabytek

Email Drukuj

Unijna pomoc ominie najprawdopodobniej kompleks walcowni w Nietulisku. Szkoda, bo stary, nietypowy układ przemysłowo -hydrologiczny mógłby stać się nie lada atrakcją turystyczną.

Wielkanocna zbiórka żywności

Email Drukuj

Od 4 do 6 kwietnia, na terenie powiatu ostrowieckiego, odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych, zorganizowana przez Świętokrzyski Bank Żywności.

Ratują samolot i to MIG-iem!

Email Drukuj

-Sytuacja z samolotem, który nas zachwyca, wraca jak bumerang. Już w 2010 r. chciano go sprzedać mówi Kamil Stelmasik, na co dzień pracownik ostrowieckiego muzeum i mieszkaniec os. Pułanki.

Jak wygonić marazm z Rynku?

Email Drukuj

Wszyscy szukają pomysłów na ożywienie Rynku. Jeden z miejscowych architektów uważa, że wszystko w rękach radnych.

Rozbił auto, zgłosił jego kradzież...

Email Drukuj

39-letni ostrowczanin najpierw rozbił auto, a następnie powiadomił policję o jego kradzieży. Za powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

MPK zwolni 57 osób - czy drastyczne redukcje mają sens?

Email Drukuj

Radni miejscy podjęli uchwałę o reorganizacji sieci komunikacyjnej w mieście. Nowa sieć obejmuje swym zasięgiem jedynie granice administracyjne miasta.

Przełom na targowiskach?

Email Drukuj

Podczas sesji Rady Miasta doszło do kolejnej zmiany opłaty targowej. Czy to krok w kierunku normalizacji targowisk? Co na to handlowcy?

Nie chcą samolotu

Email Drukuj

Mieszkańcy os. Pułanki nie chcą ponosić kosztów konserwacji samolotu, którego sylwetkę można podziwiać przejeżdżając aleją Jana Pawła II i ul. Iłżecką. Chętnie by go oddali gminie.

Strona 1 z 141