Poniedziałek, 24. listopada 2014

Ostatnia aktualizacja10:54:08

Gorący temat
Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

Zbigniew Pacelt z Europejskim Wawrzynem Olimpijskim

Email Drukuj

Zbigniew Pacelt – poseł ostrowiecki, nasz olimpijczyk i były wiceminister sportu jako pierwszy w historii Polak otrzymał w Baku Europejski Wawrzyn Olimpijski.

Lata dwudzieste, lata trzydzieste... (zdjęcia)

Email Drukuj
W CKZiU w Ostrowcu z inicjatywy Stowarzyszenia „Nowe Horyzonty” odbył się IV Regionalny Konkurs Fryzjersko- Kosmetyczny „Powróćmy, jak za dawnych lat…”.

Wojciech Kowman nie żyje

Email Drukuj

Dotarła do nas wielce smutna wiadomość. Zmarł nagle Wojciech Kowman - ostrowiecki aktor. Odszedł od nas w wieku zaledwie 45 lat.

Trzech ostrowczan w samorządzie wojewódzkim

Email Drukuj

Trzech ostrowczan będzie reprezentowało Ostrowiec Świętokrzyski w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w kadencji na lata 2014-2018.

Zmiany w Radzie Powiatu. PiS ma 10 mandatów!

Email Drukuj

Po ręcznym przeliczeniu głosów okazało się, że w wyborach do Rady Powiatu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało dwa kolejne mandaty i w sumie ma ich 10.

Dwa wymazy i do bazy! Rejestracja dawców w WSBiP

Email Drukuj

W dniach od 26 do 27 listopada w 58 miastach Polski studenci połączą siły, by po raz czwarty jako wolontariusze rejestrować nowych potencjalnych dawców szpiku.

Podajemy skład nowej Rady Powiatu Ostrowieckiego

Email Drukuj

Mandaty do Rady Powiatu Ostrowieckiego uzyskali następujący kandydaci z poszczególnych ugrupowań:

Podajemy skład Rady Miasta w kadencji 2014-2018

Email Drukuj

Według danych mandaty do Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego uzyskali kandydaci z następujących ugrupowań:

KWW J.Górczyńskiego z większością w Radzie Miasta!

Email Drukuj

Wyniki wyborów wskazują, że Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Górczyńskiego z 13 mandatami będzie miał większość w Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

J.Górczyński i Z.Duda w II turze wyborów prezydenckich!

Email Drukuj

Według danych z wszystich obwodów wyborczych wyścig o fotel prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w I turze wygrał Jarosław Górczyński.

W Ostrowcu prawie najniższa frekwencja!

Email Drukuj
W powiecie ostrowieckim frekwencja wyborcza o 17.30 sięgneła 38,42%. Uprawnionych do głosowania było 93961 osób. Wydano 36103 karty do głosowania.

Słowa ranią przez całe życie...

Email Drukuj

Stowarzyszenie Oświatowe Lisiny Bodzechowskie, działające od 2007 roku, realizuje kampanię społeczną „Słowa ranią przez całe życie”.

W Ostrowcu o... NATO

Email Drukuj

21 listopada Katedra Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. organizuje konferencję naukową „NATO w XXI wieku. Wyzwania współczesnego świata”.

Na prezesa chcą kogoś spoza ostrowieckiego układu!

Email Drukuj

Mieczysław Żaczek i Mirosław Kaczmarczyk oddelegowani z Rady Nadzorczej pokierują przez najbliższe tygodnie Spółdzielnią Mieszkaniową „Krzemionki”.

Dwa nowe radiowozy w taborze ostrowieckiej policji

Email Drukuj

Tabor Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim - dzięki wsparciu samorządów - zwiększył się o dwa nowe radiowozy.

Z Bałtówki przez Ożarów w pierwszej kolejności...

Email Drukuj

W tym roku zostanie ogłoszony i być może przetarg na budowę odcinka drogi wojewódzkiej od Bałtówki przez Ożarów do torów kolejowych.

Niedługo wybory do samorządów terytorialnych

Email Drukuj
Samorządy terytorialne mają w Polsce dość długą tradycję, a wybory do nich zawsze wzbudzają sporą ilość emocji.

Ostrowieccy „Bogowie” kardiologii

Email Drukuj

Przy ostrowieckim szpitalu dobiegają końca prace wykończeniowe w nowym Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii włoskiej spółki GVM Carint.

56-milionowy kontrakt

Email Drukuj

Rząd zatwierdził przedłożony przez ministra infrastruktury kontrakt terytorialny z województwem świętokrzyskim na lata 2014 –2020 na kwotę 4,2 mld zł.

Dom Ulgi w Cierpieniu miejscem pojednania

Email Drukuj

Jak co roku w Dzień Wszystkich Świętych wolontariusze Akcji Katolickiej kwestowali przy bramach ostrowieckich cmentarzy na rzecz Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II.

Ostrowiecki szpital w "Złotej Setce"

Email Drukuj

Poznaliśmy wyniki rankingu „Bezpieczny Szpital 2014”. Wśród wyróżnionych znalazł się Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Strona 1 z 154