Czwartek, 24. kwietnia 2014

Ostatnia aktualizacja07:33:15

Gorący temat
Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

W końcu mamy po co wpadać na Rynek...

Email Drukuj

Od świątecznej soboty na ostrowieckim Rynku można zjeść wyśmienite lody powstałe na bazie świeżych owoców i tylko naturalnych składników.

O hotspotach możemy pomarzyć...

Email Drukuj

O samorządowych hotspotach, rozumianych jako miejsca udostępniania Internetu wokół nich w przestrzeni publicznej, możemy jedynie pomarzyć.

TVP 1 zawita do Ostrowca

Email Drukuj

Po raz pierwszy ekipa programu telewizyjnego „Pogotowie Rachunkowe”, emitowanego w TVP 1 i prowadzonego przez Joannę Koroniewską zawita w świętokrzyskie.

Powstaje Centrum Apiterapii ApiBałt

Email Drukuj

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt” tworzy od ubiegłego roku podwaliny pod klaster turystyczny „Szwajcaria Bałtowska”.

Czy rady osiedlowe mają sens?

Email Drukuj

Po serii spotkań z mieszkańcami Ostrowca Świetokrzyskiego rozgorzała debata na temat sensu istnienia samorządowych rad osiedlowych.

Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

Email Drukuj

W czasie poprzedzającym przeżywanie Świąt Wielkanocnych, przygotowań do Zmartwychwstania Chrystusa rozmawiamy z proboszczem parafii św. Michała Archanioła, ks. prałatem Janem Sarwą.

Droga Krzyżowa ulicami miasta (zdjęcia)

Email Drukuj

W miniony poniedziałek ulicami miasta wierni przeszli Drogę Krzyżową. Przewodniczył im Pasterz Diecezji Sandomierskiej ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz.

Na budowie ostrowieckiej kardiologii (zdjęcia)

Email Drukuj

Prezydent włoskiej spółki GVM Carint, Ettore Sansavini zapoznał się z przebiegiem budowanego przy szpitalu - za 10 mln zł - nowoczesnego obiektu ostrowieckiej kardiologii.

Iłżecka wchodzi do Europy

Email Drukuj

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim weszli już na plac budowy, jakim jest ul. Iłżecka na odcinku od ul. Polnej do ul. Waryńskiego.

Starosta błaga pediatrów, dyrektor ratuje kontrakt z NFZ

Email Drukuj

Wszystko wskazuje na to, że problemy kadrowe pediatrii ostrowieckiego szpitala przesądzą o dalszym funkcjonowaniu oddziału.

PEDIATRIA ZAMKNIĘTA!

Email Drukuj

Od 14 kwietnia została zawieszona praca oddziału pediatrycznego ostrowieckiego szpitala. Dyrekcja podaje, że konieczne jest przyspieszenie prac remontowych na oddziale.

Jak ożywić Rynek? Wpuścić żywe rekiny!

Email Drukuj

W dniach od 14 do 17 kwietnia w godz. 10 - 18 na ostrowieckim Rynek będziemy mogli zobaczyć największe mobilne akwarium w Europie - Żywe Rekiny SOS Sea.

Nie wszyscy przyjęci do wybranego przedszkola

Email Drukuj

Ostrowieckie przedszkola wywiesiły listy przyjęć dzieci. Niestety, nie wszystkie dzieci będą mogły uczęszczać do placówek wybranych przez rodziców.

Latał nim Hermaszewski!

Email Drukuj

Grupa inicjatywna zajmująca się ratowaniem MIG-a 17 jako pomnika lotnictwa u zbiegu alei Jana Pawła i ulicy Iłżeckiej spotkała się z Markiem Zarębą, prezesem OSM.

Łącznik węzła Brezelia z drogą krajową priorytetem

Email Drukuj

Wynegocjowano porozumienia w sprawie budowy drogi łączącej węzeł Brezelia z drogą krajową nr 9. Teraz tylko pozostało czekać na pozyskanie środków unijnych i realizację inwestycji.

W Ostrowcu „prawko” już za tydzień

Email Drukuj

Od 15 kwietnia będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na terenie naszego miasta będą przeprowadzane egzaminy w zakresie kategorii: A, A1, AM, B, B1,oraz B+E

Woda droższa o 2 grosze

Email Drukuj

Z dniem 1 maja 2014 r. zaczną obowiązywać nowe taryfy opłat za wodę i ścieki. Rada Miasta 14 głosami za przy 7 wstrzymujących się, podniosła cenę wody o 2 grosze.

Pediatria bez ordynatora

Email Drukuj

O problemach kadrowych na Oddziale Pediatrii ostrowieckiego szpitala wiadomo od dawna. Sytuacja uległa pogorszeniu, kiedy w lutym odeszła na emeryturę dotychczasowa ordynator oddziału.

Msza w intencji Ofiar Katynia

Email Drukuj

Marek Wójcicki - przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Katyńskiego w Ostrowcu Św. zaprasza na mszę w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Zapomniany zabytek

Email Drukuj

Unijna pomoc ominie najprawdopodobniej kompleks walcowni w Nietulisku. Szkoda, bo stary, nietypowy układ przemysłowo -hydrologiczny mógłby stać się nie lada atrakcją turystyczną.

Wielkanocna zbiórka żywności

Email Drukuj

Od 4 do 6 kwietnia, na terenie powiatu ostrowieckiego, odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych, zorganizowana przez Świętokrzyski Bank Żywności.

Strona 1 z 141