Piątek, 9. października 2015

Ostatnia aktualizacja07:14:29

Gorący temat
Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

Bulwersujące! Stara Huta odcięta od kolei! (zdjęcia)

Email Drukuj

Od kilku dni na terenie Starej Huty trwają prace rozbiórkowe bocznicy kolejowej. Była to jedyna droga kolejowa, po której mogłyby podążać pociągi z tego przemysłowego terenu do głównej nitki.

Zaniedbania i nieprawidłowości na Krzemionkach

Email Drukuj

Znamy wyniki kontroli, jaką w Muzeum Historyczno - Archeologicznym w Ostrowcu Św. przeprowadziły służby ostrowieckiego starostwa.

Powiat konsoliduje zadłużenie

Email Drukuj

Na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego radni podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego w łącznej wysokości 58790302,57 zł.

Przygoda jedna na 50 lat

Email Drukuj

Henryk Czarnecki od 50 lat jeździ jako kierowca zawodowy, ale po raz pierwszy dopiero w dniu 11 czerwca 2015 r. przeżył na drodze szok...

Inauguracja roku akademickiego (zdjęcia)

Email Drukuj

W dobrych, optymistycznych nastrojach pracownicy naukowi i studenci Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św, zainaugurowali w sobotę nowy, jubileuszowy rok akademicki.

Nowy pawilon, lądowisko i parking dla szpitala

Email Drukuj

Dyrekcja ostrowieckiego szpitala planuje rozbudowę szpitala. Nowe inwestycje mają wynieść ponad 11 mln zł.

Zamiast kwiatów pikieta

Email Drukuj

Ostrowieccy związkowcy z oświatowej „Solidarności” w Dniu Edukacji Narodowej wyjadą dwoma autokarami do stolicy.

Jaka pomoc społeczna dla ostrowczan?

Email Drukuj

Senator Jarosław Rusiecki wraz z parlamentarzystami Ziemi Świętokrzyskiej gościł posła Stanisława Szweda, wiceprzewodniczącego sejmowej Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Kunów inwestuje w infrastrukturę drogową (zdjęcia)

Email Drukuj

Od początku obecnej kadencji Gmina Kunów wspólnie ze Starostwem Powiatowym wybudowała oraz wyremontowała odcinki dróg, które zostały zniszczone w czasie ulewnych deszczów.

Dyrektorzy zwolnieni!

Email Drukuj

Decyzją Zarządu Powiatu Ostrowieckiego zwolnieni zostali dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej - Barbara Cudzik i Cezary Słowik.

Sprzątamy Krzemionki

Email Drukuj

W najbliższą sobotę, 3 października, zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji sprzątania Rezerwatu pod hasłem "SPRZĄTAMY KRZEMIONKI".

Minęło 73 lata od brutalnego mordu na Rynku

Email Drukuj

Obchodzimy 73. rocznicę tragicznych wydarzeń na ostrowieckim Rynku. 30 września 1942 roku w zbiorowej egzekucji hitlerowcy powiesili 29 mieszkańców naszego miasta.

Alkohol wkracza do kiosków z gazetami!

Email Drukuj

Czy popularny kiosk z gazetami, usytuowany przy ruchliwej ulicy na jednym z ostrowieckich osiedli, oferujący do sprzedaży i eksponujący w witrynie wódkę, to już nie przesada?

Migracja pacjentów trwa w najlepsze

Email Drukuj

Od początku stycznia do końca lipca tego roku 728 pacjentów z powiatu ostrowieckiego wybrało starachowicką lecznicę. Czy to dowód na to, że przegrywamy w szpitalnej rywalizacji?

THM zasłużone dla polskiej gospodarki

Email Drukuj

W Kielcach podczas podsumowania programu „Rok Szkoły Zawodowców” ZS Nr 3 w Ostrowcu wyróżniono odznaką „Za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”.

Autobusem na uczelnie

Email Drukuj

Tysiące młodych ostrowczan wyjedzie w tym tygodniu do ośrodków akademickich. Część zarezerwowała bilety przez Internet, część kupi je w kasie na kilka dni lub godzin przed wyjazdem.

Uratowali stuletni budynek

Email Drukuj

Wiekowy, bo pamiętający lata pierwszej wojny światowej, budynek obok wiaduktu, został przez obecnego użytkownika - Fundację „Pomocna Dłoń” odnowiony i uratowany od wyburzenia.

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie cudem Polski!

Email Drukuj

Czytelnicy National Geographic Traveler wybrali 7 nowych cudów Polski. Zwycięzcą 5 edycji plebiscytu został Pałac Potockich przed Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie.

„Gambo” w Prokuratorii Generalnej

Email Drukuj

Od lat piszemy o tym, że stan techniczny budynków po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo” nie tylko straszy, ale i zagraża bezpieczeństwu.

Nowa droga, plac zabaw i imprezy nie tylko dla seniorów

Email Drukuj

Ponad dwa tysiące mieszkańców Ostrowca zagłosowało na jeden z projektów w ramach pilotażowego w naszym mieście Budżetu Obywatelskiego.

Szkoły czynne w soboty

Email Drukuj

Pilotażowo od 2 października do 31 grudnia w piątki (od 13.00 do 16.00) i w soboty (od 10.00 do 13.00) przy szkołach gminnych czynne będą boiska i sale gimnastyczne.

Strona 1 z 171