Wtorek, 1. grudnia 2015

Ostatnia aktualizacja15:05:47

Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

Co dalej z browarem?

Email Drukuj

Toruńska firma Lech Consulting Sp. z o.o. wygrała postępowanie na opracowanie studium wykonalności Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Nowe rozdanie w placówkach pomocy społecznej

Email Drukuj

Joanna Gałęzia i Agnieszka Sobańska w wyniku konkursów zostały nowymi dyrektorami ostrowieckich Domów Pomocy Społecznej.

Wyróżnienie dla ostrowieckiego starostwa

Email Drukuj

W Kielcach, w Wojewódzkim Domu Kultury, podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół województwa świętokrzyskiego.

Bezdomni żyją obok nas!

Email Drukuj

Wraz z pierwszymi przymrozkami do redakcji zaczynają napływać sygnały o sytuacji osób pozostających bez dachu nad głową. Niektóre z nich rozpoczęły koczowanie na półpiętrach wieżowców.

Może zabraknąć pieniędzy. Będą opóźnienia

Email Drukuj

Interwencje w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich okazały się skuteczne. Aleja 3 Maja została zaprojektowana jako ulica trzypasowa, nie powinno więc być dłużej korków w centrum miasta.

Uczeni z dziewięciu państw w ostrowieckiej uczelni

Email Drukuj

Przedstawiciele dziewięciu państw, głównie z Europy Wschodniej, wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej, jaka odbyła się w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.

Ostrowiecki krąg rowerowy

Email Drukuj

Grupa aktywnych ostrowczan proponuje utworzenie w naszym mieście ścieżki rowerowej z wykorzystaniem najciekawszych terenów pod względem przyrodniczym i kulturowym.

Bez "Perspektyw"?

Email Drukuj

Co dalej z ostrowieckim klubem „Perspektywy”? Po fiasku dwóch przetargów na udostępnienie tego miejsca w Miejskim Centrum Kultury rozpoczęły się rozmowy z Henrykiem Kraską.

Dworzec za... złotówkę?

Email Drukuj

O przejęciu dworca kolejowego w Ostrowcu przez gminę, a także finalizacji przygotowań do remontu kładki nad torami prezydent Jarosław Górczyński toczył rozmowy w Krakowie.

Złota godzina

Email Drukuj

O ogromnym szczęściu mówi 54 –letni Jerzy Węglewicz, który wraz z żoną Danutą i czwórką dzieci mieszka w Opatowie.

Pochodzący z Ostrowca dr J.Rogala opowie o Mongolii

Email Drukuj

Instytutu Kultur i Języków WSBiP w Ostrowcu Św. zaprasza 27 listopada o godz. 16.30. do Auli II, Blok B na spotkanie z dr Janem Rogalą.

„Skandynawia po babsku”

Email Drukuj

W sobotę 28 listopada Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zaprasza do Galerii Fotografii MCK na godz.16 na spotkanie „Skandynawia po babsku”.

Dwie wieże

Email Drukuj

W warszawskiej Galerii Kordegarda w 2012 r. Stowarzyszenie Kulturotwórcze „Nie z Tej Bajki” po raz pierwszy publicznie pokazało swój pomysł na aranżację ostrowieckiej wieży ciśnień.

Wynalazek uczniów THM doceniony w Brukseli!

Email Drukuj

Adrian Pikus i Emilian Ścibisz - absolwenci THM oraz ich opiekun naukowy Radosław Moskal podczas Salonu Innowacji „Brussels Innova” wywalczyli złoty medal za „Opaskę – Asystenta Ratownika”.

„Chreptowicz” najlepszy w województwie

Email Drukuj

LO Nr II im. J. Chreptowicza  jest najlepszą w województwie świętokrzyskim szkołą, której uczniowie wykazali się kompetencjami zarządzania autorskim projektem społecznym.

Mikołajkowe warsztaty w Krzemionkach

Email Drukuj

Muzeum Historyczno- Archeologiczne zaprasza wszystkie dzieci oczarowane magią Świąt Bożego Narodzenia z opiekunami na „Mikołajkowe warsztaty w Krzemionkach” 5 grudnia (sobota) o 11.00.

Powiatowe prowizorium budżetowe

Email Drukuj

W trudnej sytuacji finansowej staraliśmy się stworzyć jak najbardziej zrównoważony budżet i jak najwięcej środków skierować na inwestycje – mówi Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki.

W dziewięcioosobowej rodzinie

Email Drukuj

Do Państwa B. jedziemy do sąsiedniej gminy, w dzień wolny od nauki szkolnej, aby poznać wszystkich domowników. Rodzina zajmuje od trzech lat jeden z niewielkich domków socjalnych.

Zaplanują obwodnice Ostrowca i Opatowa

Email Drukuj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na wykonanie dokumentacji niezbędnej do zaprojektowania i budowy obwodnic: Ostrowca Świętokrzyskiego i Opatowa.

Dr Marek Świeca nowym rektorem WSBiP

Email Drukuj

Senat WSBiP powierzył pełnienie obowiązków rektora dr Markowi Świecy, związanemu z ostrowiecką uczelnią od początku jej istnienia.

Prezydent Andrzej Duda dziękuje „Chreptusom”

Email Drukuj

LO Nr II im. Joachima Chreptowicza otrzymało z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „podziękowanie za przygotowanie i realizację własnej odsłony Narodowego Czytania”.

Strona 1 z 174