Wtorek, 27. stycznia 2015

Ostatnia aktualizacja19:40:21

Gorący temat
Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

Marzena Dębniak: To nie jest brutalna reforma oświaty

Email Drukuj

Przez ostatnie dni Ostrowiec Św. żyje reformą oświaty. To, co wydawało się nieuniknione, ale odwlekane, staje się faktem.

Szpital pod lupą radnych - kredyty i pożyczki...

Email Drukuj

Od początku nowej kadencji samorządu powiatowego starosta ostrowiecki, Zbigniew Duda, zapowiada baczną obserwację sytuacji finansowej szpitala ostrowieckiego.

Ostrowiec przed oświatową rewolucją

Email Drukuj

Likwidacja Publicznego Gimnazjum Nr 2 oraz Publicznych Szkół Podstawowych Nr 8, Nr 12 i Nr 11 oraz przeniesienia Publicznego Gimnazjum Nr 5 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4.

Przychodnia sportowa w Ostrowcu musi powstać!

Email Drukuj

Z inicjatywy radnego powiatowego Łukasza Dybca, wiceprezesa KSZO, rozpoczęła się na forum samorządu dyskusja na temat celowości utworzenia w naszym mieście przychodni sportowej.

Kto prezesem „Krzemionek”?

Email Drukuj

W dniu 29 stycznia 2015 r., na posiedzeniu Rady Nadzorczej SM „Krzemionki”, w tajnym głosowaniu, poznamy nowego prezesa spółdzielni.

Kram Polska ostrzega: uwaga na oszustów!

Email Drukuj

W Internecie ukazały się ogłoszenia, jakoby firma zależna od Kram Polska „Optima Pack” z siedzibą w Ostrowcu Św. poszukiwała pracowników do pracy przy składaniu opakowań ozdobnych.

Plany interesujące, a co z konkretami?

Email Drukuj

Zapadła decyzja, że V etap ulicy Zagłoby wybuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jest też gotowy projekt drogi nr 754 z Ostrowca od alei Jana Pawła II przez Bałtów do Czekarzewic.

Policjanci zbadali członka zarządu

Email Drukuj

Do gabinetów SM „Krzemionki” weszli funkcjonariusze policji. Interweniowali po zgłoszeniu, że jeden z członków zarządu spółdzielni znajduje się pod wpływem alkoholu.

Studniówki uczniów "Chreptowicza" i "Broniewskiego"

Email Drukuj

Sezon studniówkowy rozpoczęty. Zainaugurowali go uczniowie dwóch naszych najlepszych ostrowieckich liceów ogólnokształcących.

Nie wskaźnik zdawalności, a jakość zdawanej matury!

Email Drukuj

Został ogłoszony Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2015, po raz siedemnasty przygotowywany przez redakcje „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”.

Magdalena Zieleń skarbnikiem powiatu ostrowieckiego

Email Drukuj

Na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego odwołano dotychczasową skarbnik powiatu, Beatę Pawłowską.

K.Ołownia przewodniczącym Rady Społecznej ZOZ

Email Drukuj

Radni powiatowi na sesji w dniu 16 stycznia odwołali i powołali nową Radę Społeczną ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Poparcie dla radnego Huberta Żądło

Email Drukuj

Na wniosek Mirosława Rogozińskiego - radnego powiatowego z Prawa i Sprawiedliwoci radni Rady Powiatu Ostrowieckiego rozpoczęli zbieranie podpisów poparcia dla działań radnego Huberta Żądło.

„Dbam o Zdrowie” apteką całodobową

Email Drukuj

Informujemy, że w 2015 roku dostępność świadczeń w porze nocnej, niedziele, święta i inne dni wolne od pracy zapewnia apteka całodobowa „Dbam o Zdrowie”.

Znamy najlepszych speedcuberów

Email Drukuj

Do Ostrowca Św. zjechali miłośnicy speedcubingu, a przyczynkiem były Ogólnopolskie Zawody „Championship of Ostrowiec 2015”.

Trawi nas sprzedajność urzędnicza!

Email Drukuj

Jak co roku Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało mapę korupcji, przedstawiającą stan przestępczości korupcyjnej w kraju w 2013 roku.

Będzie więcej miejsc w ostrowieckich żłobkach!

Email Drukuj

Jest szansa, że w ostrowieckich żłobkach będzie więcej miejsc dla najmłodszych. Decyzję o zwiększeniu środków podjął prezydent Jarosław Górczyński.

Potrzebny ekran przy starostwie

Email Drukuj

Przejście dla pieszych, usytuowane na wysokości Starostwa Powiatowego, jest jednym z mniej bezpiecznych na terenie miasta.

Zielone światło dla stażystów

Email Drukuj

Powiatowa Rada Zatrudnienia zaopiniowała główne kierunki aktywizacji zawodowej prowadzonej przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim w 2015 r.

Ostrowiecki Frog na muszce

Email Drukuj

W Internecie pojawił się film z popisami kierowcy bmw. Tym razem jest to BMW 540 na ostrowieckich numerach rejestracyjnych, a jego właściciel próbuje naśladować słynnego Froga.

„Dwunastką” przez Pułanki

Email Drukuj

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji kończy właśnie pracę nad wprowadzeniem linii nr 12, która pojedzie przez m.in. ul. Armii Krajowej w „dół” miasta.

Strona 1 z 157