Sobota, 25. czerwca 2016

Ostatnia aktualizacja06:52:10

Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

Oliwka z Kamerunu

Email Drukuj

Oliwka jest nastolatką z Kamerunu. W 2006 r. bodzechowskie gimnazjum postanowiło „adoptować” sześcioletnią wówczas dziewczynkę.

Pomagają rodzinom wyjść na prostą

Email Drukuj

Weronika ma 32 lata. Dziś jest szczęśliwą mamą dwójki uroczych dzieci i z otwartością opowiada nam swoją trudną historię.

Dni Ostrowca 2016 już w nadchodzący weekend

Email Drukuj

Tegoroczne Dni Ostrowca odbędą się nie tylko w nowym terminie, ale również w zupełnie innej, bardziej uniwersalnej formule.

Oszczędzaj, wspieraj piłkarzy nożnych i ręcznych

Email Drukuj

Klub piłkarski KSZO 1929 i sekcja piłki ręcznej KSZO są zainteresowani wprowadzeniem dla kibiców karty rabatowej typu caschback.

Roksana walczy o tytuł księżniczki

Email Drukuj

Pochodząca z Ćmielowa Roksana Oraniec, finalistka Miss Województwa Świętokrzyskiego 2016, startuje w nowym międzynarodowym konkursie „Princess of the World 2016”.

Pokochaliśmy piknikowanie

Email Drukuj

W okresie zbliżających się wakacji w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zorganizowane zostaną trzy pikniki rodzinne. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę, 3 lipca w godz. 14-19.

Prezydent z absolutorium

Email Drukuj

Prezydent Jarosław Górczyński podczas piątkowej sesji Rady Miasta otrzymał absolutorium. 14 radnych głosowało za jego udzieleniem, zaś 6 opozycyjnych wstrzymało się od głosu.

Sprzedażą długu „Hutnika” zajmie się sąd upadłościowy...

Email Drukuj

Na ogłoszoną przez Syndyka Huty Ostrowiec ofertę sprzedaży długu Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” odpowiedziało trzy podmioty. Wybrany został jeden.

Angielski gość wizytował Krzemionki

Email Drukuj

Krzemionki odwiedził geolog i geograf Barry Gamble - niezależny Konsultant Światowego Dziedzictwa, posiadający 20-letnie doświadczenie w pracy dla rzecz Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Gutwin kąpieliskiem

Email Drukuj

Po kilku latach przerwy Gutwin znów rozpoczyna sezon letni jako kąpielisko. Od 2010 roku było to miejsce przeznaczone do kąpieli.

Stanisław Wodyński dalej z PKS

Email Drukuj

Rada Nadzorcza spółki PKS w Ostrowcu Św. powierzyła Stanisławowi Wodyńskiemu obowiązki prezesa zarządu na kolejną, już 6 kadencję.

Szpital na rozbudowę oczekuje unijnych pieniędzy

Email Drukuj

-Panie dyrektorze, z okazji 50-lecia szpitala mówił pan o planach jego rozbudowy. Ma powstawać nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem, drogą dojazdową i parkingami.

Brakuje krwi!

Email Drukuj

Latem zawsze brakuje krwi w szpitalach nawet na zabiegi operacyjne, a w tym roku dodatkowo do Polski przyjedzie na ŚDM aż 2 mln osób.

Dni Ostrowca Świętokrzyskiego 2016

Email Drukuj

Prezentujemy kalendarz imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych przygotowany na zaplanowane w dniach od 24 do 26 czerwca Dni Ostrowca Świętokrzyskiego.

Nowe fakty w sprawie sprzedaży długu SM "Hutnik"!

Email Drukuj

Uwaga! Po naszej publikacji realizacja decyzji o sprzedaży długu SM "Hutnik została wstrzymana do rozstrzygnięcia sądu.

Dług SM „Hutnik” prawie sprzedany

Email Drukuj

Na ogłoszoną przez Syndyka Huty Ostrowiec ofertę sprzedaży długu Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” odpowiedziały trzy podmioty. Wybrany został jeden.

Zniszczono wystawę "Wybierz życie"

Email Drukuj

W czwartek została zainstalowana wystawa antyaborcyjna „Wybierz życie”. Można było ją zobaczyć przy ogrodzeniu parkowym wzdłuż ul. Traugutta. W nocy z soboty na niedzielę wandale zniszczyli wystawę.

Krocionogi zaatakowały Boksyckę

Email Drukuj

To, co dotknęło część mieszkańców miejscowości Boksycka w gminie Kunów jest nie do pozazdroszczenia. Otóż ich domy zostały zaatakowane przez krocionogi – wijące się robale.

Sensacyjne odkrycie w Ćmielowie

Email Drukuj

Podczas prac remontowych w Fabryce Porcelany Adama Spały w Ćmielowie, natrafi ono na wyjątkowe znalezisko. W jednej ze ścian, podczas wykuwania otworu odkryto m.in. model figurki łasicy.

Sukces "Chreptowicza", THM i "Budowlanki"

Email Drukuj

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprezentowano wyniki Ogólnopolskiego Rankingu STEM, publikowanego przez redakcję „Perspektyw”.

Miss i Mister Województwa Świętokrzyskiego!

Email Drukuj

Już w niedzielę o godz. 18 w Kieleckim Centrum Kultury (ul. Moniuszki 2B) rozpocznie się finał konkurs Miss i Mister Województwa Świętokrzyskiego.

Strona 1 z 185