Środa, 28. września 2016

Ostatnia aktualizacja06:54:24

Gorący temat Obecnie na stronie jest 127 gości 
Ostrowiec Świętokrzyski Z powiatu Dożynki powiatowe w Kunowie

Dożynki powiatowe w Kunowie

Email Drukuj PDF

W najbliższą niedzielę, 2 września, w Kunowie odbędą się powiatowe dożynki. Rozpoczną się o 10.45 zbiórką delegacji z wieńcami przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie. Masza święta w kościele parafialnym św. Władysława została zaplanowana na 11.30. Po niej nastąpi przemarsz na plac obchodów święta plonów, czyli stadion LZKS „Stal". Rozpoczęcie oficjalne dożynek zaplanowano na 13.00.
W programie dożynek znalazła się prezentacja wieńcy gminnych i powiatowego (13.45), przegląd zespołów ludowych z gmin powiatu (14.30), występ zespołu „Czerwone Gitary" (16.00), występ parodysty - Stana Tutaja (18.00) i zabawa taneczna z zespołem.

W trakcie obchodów przewidziana jest dekoracja rolników odznakami „Zasłużony dla rolnictwa,, oraz wiele imprez towarzyszących, w tym m.in.: wręczenie nagród w powiatowym konkursie „Piękna i bezpieczna zagroda, przyjazna środowisku”, wystawa płodów rolnych, konkursy i zabawy.
W konkursie „Piękna i bezpieczna zagroda- przyjazna środowisku”, organizowanym od kilku lat przez Wydział Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., Głowna nagroda - tytuł właściciela gospodarstwa roku przypadnie Małgorzacie Sokołowskiej z Kotarszyna w gminie Waśniów. Drugie miejsce przyznano gospodarstwu Zdzisława Mierzejewskiego z Okoła w gminie Bałtów, a trzecie Alinie Kalista z Chocimowa w gminie Kunów. Laureaci jak co roku otrzymają cenne nagrody ufundowane m.in. przez starostę ostrowieckiego Waldemara M. Palucha.

 

Wirtualny spacer po Ostrowcu Świętokrzyskim