Czwartek, 29. września 2016

Ostatnia aktualizacja07:49:31

Gorący temat Obecnie na stronie jest 88 gości 
Ostrowiec Świętokrzyski Z powiatu Filia WORD w Ostrowcu coraz bliżej

Filia WORD w Ostrowcu coraz bliżej

Email Drukuj PDF

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim opracuje ocenę  układu  komunikacyjnego Ostrowca Świętokrzyskiego pod kątem otwarcia zamiejscowego ośrodka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, egzaminującego egzaminy kandydatów na kierowców.

Zdaniem naczelnika Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Jerzego Wrony, opracowanie  to jest jednym z niezbędnych warunków, których spełnienie przyczyni się do otwarcia zamiejscowego ośrodka WORD w Ostrowcu Św.  
Zgodnie z przepisami prawa, do praktycznego przeprowadzenia egzaminów należy w niektórych przypadkach zmienić obecnie obowiązującą organizację ruchu i wprowadzić np. skrzyżowania równorzędne, czy też podwyższyć dopuszczalną prędkość. Jednocześnie przy uwzględnieniu lawinowego wzrostu natężenia ruchu drogowego, opracowanie ma wskazać miejsca i propozycje zmian układu  komunikacyjnego Ostrowca, mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu.
W myśl porozumienia, aby możliwe było przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy w naszym mieście, gmina Ostrowiec wytyczy miejsca i place manewrowe.

 

Wirtualny spacer po Ostrowcu Świętokrzyskim