Poniedziałek, 26. września 2016

Ostatnia aktualizacja07:16:22

Gorący temat Obecnie na stronie jest 170 gości 
Ostrowiec Świętokrzyski Z powiatu "Skrzypek na dachu" na 10-lecia powiatu ostrowickiego

"Skrzypek na dachu" na 10-lecia powiatu ostrowickiego

Email Drukuj PDF

12 marca, w sali kina Etiuda odbędzie się uroczysta sesja Rady Powiatu poświęcona 10-leciu utworzenia powiatu ostrowieckiego. Podczas sesji powiat otrzyma swój sztandar, ufundowany przez poszczególne gminy i przedsiębiorców.

W sesji wezmą udział m.in. radni wszystkich trzech kadencji oraz przedstawiciele gminnych i miejskich samorządów, a pracownicy samorządowi otrzymają odznaczenia państwowe.
Organizacją uroczystej sesji zajmuje się komitet organizacyjny ds. obchodów 10-lecia istnienia powiatu ostrowieckiego. Komitet pracuje w składzie: Andrzej Kryj, Piotr Składanowski, Beata Pawłowska, Aneta Szloser –Tyczyńska, Robert Post, Robert Mikulski. Do prac komitetu organizacyjnego zaproszeni zostali radni – Romuald Mrugała, Piotr Kopański, Janusz Czajkowski, Paweł Górniak, Zdzisław Kałamaga.
Uczestnicy obchodów obejrzą również musical „Skrzypek na dachu”, wyreżyserowany przez Zbigniewa Czeskiego, w wykonaniu Teatru Muzycznego z Lublina.
„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni.
Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są  „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

fot. Teatr Muzyczny w Lublinie

 

Wirtualny spacer po Ostrowcu Świętokrzyskim