Niedziela, 25. września 2016

Ostatnia aktualizacja20:28:36

Gorący temat Obecnie na stronie jest 93 gości 
Ostrowiec Świętokrzyski Z powiatu Unijne dofinansowanie do wypoczynku seniorów

Polecamy

 

Reklama

Unijne dofinansowanie do wypoczynku seniorów

Email Drukuj PDF

Seniorzy w wieku od 55 do 75 lat, dzięki unijnemu programowi mogą skorzystać z tańszego wypoczynku na południowych wybrzeżach Hiszpanii. Mogą wybrać się tam z osobą towarzyszącą, którą również obejmą preferencyjne warunki wyjazdu. Tygodniowy pobyt w Costa del Sol, Costa de la Luz na Majorce czy Ibizie kosztuje 393 euro. Kolejne 150 euro, to dofinansowanie w ramach unijnego programu wspierającego ideę aktywnego wypoczynku osób w starszym wieku. Za te pieniądze seniorzy mają zapewniony: przelot samolotem w obydwie strony, ubezpieczenie i pobyt w czterogwiazdkowym hotelu wraz z pełnym wyżywieniem i napojami, a także dwie wycieczki fakultatywne.

Organizatorzy zagranicznego wypoczynku dla seniorów gwarantują tym turystom wiele atrakcji, dostosowanych do ich potrzeb i wieku. W programie pobytu w Hiszpanii zaplanowali m.in. warsztaty z informatyki, ćwiczenia pamięci, terapię śmiechem, lekcje tańca, zajęcia sportowe, gimnastykę, spacery po plaży. Wypoczywający mają zapewnioną opiekę rodzimego rezydenta, przewodnika podczas wycieczek i prowadzącego zajęcia w hotelu.
Unijny program przewiduje dofinansowanie do pobytu 1 - tygodniowego, z którego dotąd najczęściej korzystali seniorzy, a także 2 –tygodniowego, czy miesięcznego. Wyjazdy organizuje kilka firm, których adresy można znaleźć w Internecie, po wpisaniu hasła „Turystyka dla seniorów”.
Najbliższe terminy wyjazdów, to 24, 31 października oraz 7 listopada br. Z unijnego programu seniorzy będą mogli także skorzystać w przyszłym roku, już od marca 2012 r. Warto dodać, iż oferta wypoczynku dla seniorów jest także przeznaczona dla turystów z Czech, Węgier i Słowacji.

 

 

Wirtualny spacer po Ostrowcu Świętokrzyskim